Dojčenie - kto môže úspešne dojčiť ?

    " Mnohé mamičky sa obávajú, či budú úspešne dojčiť - aj by chceli, ale akosi sa strachujú, že to nebude v ich silách... Je toľko mamín okolo, ktoré chceli a "nepodarilo sa"..."

 

       Dnes už vieme, že 95-97% mamičiek má správnu hormonálnu výbavu na to, aby mohlo úspešne dojčiť. Dôvodom prečo sa to niektorým nedarí je to, že im nemal kto včas poradiť a zároveň používali nesprávne postupy zavádzané pre deti na umelej výžive.

    Kto teda môže úspešne dojčiť ? Tá mamička, ktorá sa na to dostatočne vopred pripraví a hlavne tá, ktorá je vo vnútri presvedčená, že to chce. Znie to jednoducho, ale inak povedané dojčenie je "v hlave". Tá mamička, ktorá chce dojčiť si zoženie informácie, nájde poradkyňu, vyberie dobrého pediatra a urobí všetko pre to, aby bolo dojčenie nakoniec úspešné. 

  

    A ešte jeden faktor je veľmi rozhodujúci - či aj otecko je presvedčený o tom, že "dojčiť chceme". Nemusí dopodrobna rozumieť všetkému okolo dojčenia samotného, ale je dôležité, aby "stál pri mamičke" vo chvíľach, keď to nebude pre ňu ľahké, keď bude padať únavou a vyčerpaním, možno s pochybnosťami či to má ešte zmysel... Preto vítam oteckov na svojich kurzoch a teším sa každému jednému, ktorý mi napíše či zavolá v mene svojej manželky. Chvalabohu je ich stále viac a viac ... Klobúk dolu pred Vami páni  

Pri príprave na dojčenie ako aj pri dojčení vám pomôže úspešná kniha o dojčení s názvom "Praktický návod na dojčenie", ktoré pripravilo OZ Mamila.

Čaje na podporu dojčenia podporujú tvorbu materského mlieka a priaznivo pôsobia na zažívanie dojčaťa. Zmes liečivých rastlín dodáva potrebné vitamíny a minerály.

Masážne oleje na podporu laktácie doplňujú účinky čajov pre dojčiace maminky. Hlavným zámerom olejov je navodenie dobrého psychického stavu a pocitu uvoľnenia.