Masáže detí

    "Pre každé dieťa je najlepším štartom do života ukľudňujúci a milujúci dotyk. Mazlenie a masírovanie prináša deťom pocit istoty pri uvedomovaní si vlastnej reality, pocit, že niekam patria, a naviac takto cielený fyzický kontakt poskytuje záruku, že rychlý telesný vývoj dieťatka bude vyvážený a vyrovnaný."

Peter Walker

      Naša západná "vyspelá" kultúra sa na mnohé roky fascinovane zahľadela do vedy a techniky a začali nám unikať dôležité veci ako potreba dotykov a nehy, blízkosti druhého človeka. A to sa samozrejme prenieslo aj do vzťahov k deťom - pôrody sme presunuli do sterilných ale citovo chladných pôrodníc, oddelili sme matku od dieťaťa, deti sme prestali nosiť a stvorili sme pre ne kočíky, postieľky sme umiestnili v druhých izbách a deti strážime baby vysielačkami, dojčenie vystriedli fľaše a cumlíky ...

 

   Naproti tomu mnohé východné národy vo svojich kultúrach stále zachovávajú tradície masáží novorodencov a malých babätiek, spoločné spávanie, časté hladenie a spievanie, dlhodobé dojčenie či nosenie detí v šatkách. Staré zvyky prechádzajú z matky na dcéru a sú samozrejmou rutinou v starostlivosto o dieťatko. Tieto detičky sú živé, šťastné a spokojné, sú aktívnejšie a vydržia dlhšie byť bdelé. Puto medzi matkou a dieťatkom je veľmi silné...

Praktická kniha o masážach dojčiat a detí. Teória, popis zostavy masáží, množstvo fotografií s ukážkami ťahov. Základy aromaterapie a muzikoterapie. Miešanie masážnych olejov.

Telový a masážny olej Žofia pre detské a dojčenské masáže. Príjemná vôňa, vyvážené zloženie rastlinných a éterických olejov. Ochrana jemnej pokožky. Prináša pocit pokoja a harmónie.

Olej na masáž bruška detí, na uvoľnenie napätého bruška a podporu trávenia. Ochrana pred bolestivými vetrami. Vhodný na citlivú detskú pokožku.