Masáže detí - dotyky

    "Maminko ! Dotýkej se mě a hlaď mě ! Dej mi procítit a prožít celou Tvoji lásku a něhu. Budu pak celé s Tebou. Dám Ti svůj smích, otevřu Ti své srdce. Povím Ti, co mám rádo i co mě trápí. Ucítíš, co cítím já. Budu Tě milovat a Tvou lásku Ti opětovat. Budeme i beze slov vědět, kdo jsi Ty a kdo jsem já."

Jana Hašplová

      Ako často sa so svojím dieťatkom pomaznáte a pohladkáte ho ? Dieťa intuitívne túži po dotyku, láske, nehe a povzbudení. Tieto dotyky majú veľký význam pre zdravý psychický aj fyzický vývoj budúceho človiečika. Teplo rodičovskej lásky má nesmiernu silu, obzvlášť ak je prejavená tak príjemným spôsobom ako je jemná masáž.

 

Detské aromamasáže pozostávajú z niekoľkých hravých a jemných masážnych postupov, ktoré sú prepracované tak, aby navodili uvoľnený fyzický dialóg medzi mamičkou, oteckom a dieťatkom. Masáže ponúkajú rodičom jedninečnú možnosť vytvoriť v ranných mesiacoch plný a dôveryhodný vzťah, ktorý ich bude sprevádzať aj v ďalších obdobiach života.

 

Jemným tlakom, ktorým pôsobíme počas masáží na telo dieťatka, stimulujeme nielen pokožku dieťatka ale aj svaly, kosti, krvný obeh, lymfu či vnútorné orgány. Vynikajúce účinky sa prejavia na trávení a posilnení peristaltiky čriev. Zlepšuje sa dýchanie a tým dobré okysličovanie celého organizmu, stimuláciou pokožky sa aktivizuje väčší počet nervov a teda dochádza k zlepšeniu hmatu. Pri dotykoch v okolí kĺbov dochádza k uvoľňovaniu hormónov do organizmu a pozitívnym kĺbovým zmenám. Spevňuje sa svalstvo a držanie tela. Masážami si dieťatko uvedomuje hranice svojho tela, spoznáva ho a učí sa ho prijať.

Praktická kniha o masážach dojčiat a detí. Teória, popis zostavy masáží, množstvo fotografií s ukážkami ťahov. Základy aromaterapie a muzikoterapie. Miešanie masážnych olejov.

Telový a masážny olej Žofia pre detské a dojčenské masáže. Príjemná vôňa, vyvážené zloženie rastlinných a éterických olejov. Ochrana jemnej pokožky. Prináša pocit pokoja a harmónie.

Olej na masáž bruška detí, na uvoľnenie napätého bruška a podporu trávenia. Ochrana pred bolestivými vetrami. Vhodný na citlivú detskú pokožku.