Masáže detí - vône

    "Druhá rovina pôsobenia aromamasáží spočíva v blahodárnych a liečivých účinkoch rastlinných a éterických olejov. "

 

      Na masáže používame výlučne kvalitné panenské rastlinné oleje v kombinácii so 100% silicami. Základné informácie o nich nájdete v časti "Aromaterapia".

 

Kedže novorodenci a detičky do pol roka svojho veku sú veľmi citlivé a vnímavé, používame pri masážach iba rastlinné oleje - typ oleja vyberáme podľa účinku, ktorý chceme dosiahnuť. Na rekonvalescenciu po pôrode (aj pre dieťatko je pôrod namáhavý a stresujúci) je veľmi vhodný sézamvý olej, ktorý odporúčam vziať so sebou už do pôrodnice. A hoc nebudete používať počas pobytu v pôrodnici celú zostavu masáží, samotné jemné pomalé vtieranie tohto oleja pôsobí na dieťatko pozitívne. Neskôr je vhodný mandľový olej a na suchú pokožku so sklonmi k ekzémom olivový olej.

 

Bábätkám starším ako 6 mesiacov môžme pridávať do rastlinných olejov aj éterické oleje a vytvárať masážne zmesy. Najvhodnejším je olej levanduľový, ktorý pôsobí utišujúco na pokožku dieťatka, uvoľňuje kŕče v brušku a pôsobí celkovo upokojujúco. Mandarinkový olej uvoľňuje svalové napätie a celkovo navodzuje veselú "slniečkovú" náladu. Fenikel je známy svojim priaznivým účinkom pri nafukovaní bruška a pri nachladnutí. Harmančekový olej patrí medzi najznámejšie oleje, pôsobí protizápalovo, tíši bolesť, znižuje horúčku a napomáha dobrému tráveniu.

 

Do jedného roku veku dieťatka používame v rámci jednej masáži jeden druh éterického oleja a to v koncentrácii 1-2 kvapky éterického oleja na 1PL rastlinného oleja. Neskôr môžme kombinovať viacero éterických olejov v rámci jednej masážnej zmesy a zvyšovať ich koncentráciu na 2-5 kvapiek ku 2-4PL rastlinného oleja..

Praktická kniha o masážach dojčiat a detí. Teória, popis zostavy masáží, množstvo fotografií s ukážkami ťahov. Základy aromaterapie a muzikoterapie. Miešanie masážnych olejov.

Éterický olej levanduľový - sladko bylinná, jemná, ľahko kvetinová vôňa. Vhodná do masážnych zmesí, uvoľňuje kŕče, tlmí bolesť, upokojuje. Vhodný aj v tehotenstve a pre malé deti.

Olej vhodný na masáže detí, na citlivú detskú pokožku od prvých dní od narodenia i pre predčastniatka, chráni a regeneruje pokožku. Nezanecháva pocit mastnoty. .